خانه / مقالات / کفپوش های پلی یورتان

کفپوش های پلی یورتان

بهترین ماده ای که برای استفاده در کف بیمارستان ها می تواند مورد استفاده قرار بگیرد کفپوش های پلی اورتان می باشند. به دلیل اینکه این نوع کفپوش ها سطوحی غیر متخلخل دارند  اجازه نفوذ میکروبها و باکتریها را به لایه های زیرین خود نمی دهند و در نتیجه سطح ایزوله در مقابل میکروب ها خواهیم داشت  و به راحتی می توان این نوع  سطح ها را  گندزدایی کرد.

 این در حالیست که پوششهای دیگر مانند سنگ سرامیک و غیره دارای درس‌های بسیار زیادی می باشند که محل رشد میکروب ها را به وجود می‌آورند و به راحتی قابل ضدعفونی نیستند.

 با توجه به اینکه کفپوش رزینی پلی اورتان یکپارچه اجرا می گردد در مقابل نفوذ مواد و محلول ها مانند آب مواد ضدعفونی کننده و مانند آن بسیار مقاوم بوده و نیز نظافت آن با سرعت و دقت بسیار بالا قابل انجام است.

 یکپارچه بودن کفپوش پلی اورتان سبب می گردد تا هیچگونه شکاف و یا درزی در محیط وجود نداشته باشد و بنابراین آلودگی و گرد و غبار وارد آن نخواهد شد.

  علاوه بر این مواد شیمیایی  نظیر ضدعفونی کننده ها گریس  و مانند آن نمی تواند سطح را آلوده کند.

 خاصیت ارتجاعی بسیار بالای کفپوش پلی اورتان نسبت به کفپوش اپوکسی سبب می‌گردد تا در مواقعی که اثر انقباضی و یا انبساطی در سازه وجود دارد گزینه ارجح باشد. مقاومت بسیار بالا در مقابل خورندگی و فشارهای ناشی از ضربه و فرسایش و قابلیت عایق بودن آن در مقابل الکتریسیته و قدرت تحمل دما های بالا و پایین می تواند از مزایای این نوع کفپوش باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *