خانه / مقالات / کفپوش پلی یورتان صنعتی

کفپوش پلی یورتان صنعتی

در این مقاله و تحقیق می خواهیم در خصوص کفپوش پلی اورتان صنعتی بحث نماییم.

 کفپوش های صنعتی کفپوش هایی هستند که منابع مختلفی مانند نیروگاهی نظامی پالایشگاهی پتروشیمی و بیمارستانی و درمانی مورد استفاده قرار می گیرند.

 این نوع کفپوش ها باید مقاومت بسیار بالایی در مقابل فرسایش ضربه اسایش داشته باشند.

 یک کفپوش پلی اورتان صنعتی مناسب لازم است با داشتن خاصیت ارتجاعی و الاستیسیته بالا مقاومت بالایی در مقابل ترک خوردگی از خود نشان دهد. با توجه به اینکه این نوع کفپوش می‌تواند در مقابل نور خورشید و یا فضاهای باز مورد استفاده قرار گیرد لازم است مقاومت بسیار بالایی در مقابل اشعه یووی داشته باشد. نمونه این کفپوش ها را می‌توان در سالنهای ورزشی و پارکینگ ها مشاهده کرد. صنعتی پلی اورتان به دلیل مقاومت شیمیایی بسیار بالا جایگزین بسیار مناسبی برای کفپوش های سنتی مانند بتن سیمان سرامیک می تواند باشد. این در حالی است که کف پوش های نامبرده مقاومت مطلوبی در مقابل ضربه فشار عوامل جوی رطوبت قارچ ها و باکتری ها نیز ندارند.

 با توجه به نوع مصرف کفپوش پلی اورتان صنعتی می‌توان یک کفپوش مناسب برای هر محل را تعیین و اجرا نمود. به عنوان مثال در سردخانه ها بیمارستانها پارکینگ های طبقاتی هتل ها   تعمیرگاه ها صنایع نظامی داروسازی دامپروری می توان از این نوع کفپوش استفاده نمود. علاوه بر این در سالنهای صنایع غذایی که بهداشت بسیار اهمیت دارد. می توان از این نوع کفپوش استفاده کرد

 خاصیت چسبندگی بسیار بالای کفپوش پلی اورتان صنعتی بست هایی مانند موزاییک سنگ آسفالت بتن و غیره سبب گشته است تا از آن به‌عنوان گزینه اول در اجرای طرح‌های صنعتی استفاده نمود.

 جهت اجرای این کفپوش صنعتی لازم است تا ابتدا سطح مورد نظر را از آلودگی ها پاک نموده و جهت افزایش چسبندگی  لایه پرایمر را بر روی سطح کاملاً تمیز  اجرا نمود. از اجرای لایه نهایی کفپوش پلی اورتان صنعتی لازم است تا یک لایه ماستیک را جهت تراز کردن اجرا کنیم. لایه نهایی که لایه خود تراز می باشد به عنوان آخرین لایه  قابل اجرا خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *